🎉 Siódmy dzień XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom przypada w DZIEŃ DZIECKA!!! 😄🧒👧👦👶👏👉

Rozpoczęła go popularna aktorka i nasza wspaniała Ambasadorka Anna Czartoryska-Niemczycka fragmentem „Pozłacanej rybki” Barbary Kosmowskiej, która potrafi znakomicie pisać o tym, że… nie zawsze łatwo jest być dzieckiem (zobacz).

Ta książka – oczywiście ze Złotej Dwudziestki – to laureatka pierwszej nagrody w I Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, który nasza Fundacja organizuje co trzy lata od 2006 roku. 😊

🍀 Rozmowę online z Barbarą Kosmowską rozpoczniemy o 13.00 (zobacz).
Przypomnimy „Pozłacaną rybkę” i „Gwiazdę z pierwszego piętra”, również ze Złotej Dwudziestki, a także inne książki Autorki dla małych, większych i już prawie dorosłych dzieci. I Wy też możecie zadawać pytania – pisząc je w komentarzach. Na pewno będzie dużo śmiechu – bo uśmiech i śmiech to znaki szczególne Pani Basi (jak Ją wszyscy nazywają).

📣 Ale to nie koniec atrakcji – z okazji Dnia Dziecka mamy bowiem dla Was wydarzenie specjalne: o godzinie 15.00 rozpocznie się spotkanie online z Panami-Autorami książek ze Złotej Dwudziestki pt. „Kiedy byłem małym chłopcem…” (zobacz). Wspominać dawnych siebie i dawne czasy będą: Paweł Beręsewicz, Grzegorz Kasdepke, Marcin Kozioł, Tomasz Samojlik i Łukasz Wierzbicki. Nie przegapcie tego spotkania – to niepowtarzalna okazja, by dowiedzieć się, jakimi urwisami, a może marzycielami byli dzisiejsi poważni pisarze!!! Stare zdjęcia, anegdoty, opowieści – aż trudno się doczekać. 😁

👉 A to jeszcze nie koniec naszego jubileuszowego XX OTCD, bo jutro wydanie specjalne: ÓSMY DZIEŃ TYGODNIA – z deserem w postaci „Gorzkiej czekolady”, który zaserwujemy już o godz. 11.00! 🧁📕  (zobacz).

Bądźcie z nami! ☀️

Zapraszamy na stronę XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, gdzie na bieżąco publikujemy nagrania z wszystkich wydarzeń:
https://calapolskaczytadzieciom.pl/xx-otcd/

Czytaj również