Czerwiec 2024

1so

Dzień Dziecka 2024 – rozpoczynamy XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom!!!

 

🚂 1 czerwca 2024, w Dniu Dziecka, rozpocznie się XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!”

Tego dnia tradycyjnie o 12.00 na fundacyjnym profilu na Facebooku odczytamy wspólnie „Lokomotywę” Juliana Tuwima, a kolejne dni Tygodnia Czytania poświęcimy książkom nagrodzonym w VI Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży. Ostatniego dnia zapraszamy na wyjątkową rozmowę podsumowującą 25-lecie istnienia naszej Fundacji!

 

2nd

XXIII OTCD – dzień II: Draki kota Ancymona – i szalonych nastolatków

Ten dzień poświęcamy dwóm książkom nagrodzonym w VI Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren: „Jak Ancymonek został Ancymonem” Liliany Bardijewskiej (I nagroda w kategorii wiekowej do 6 lat) oraz „Draka na Antypodach” Katarzyny Ryrych (II nagroda w kategorii wiekowej 10-14 lat). Na fundacyjnym profilu na FB będzie można obejrzeć rozmowy z obu Autorkami.

 

3pon

XXIII OTCD – dzień III: Kosmiczne przygody w niekosmosie – i w Chudegnatach

Ten dzień poświęcamy dwóm książkom nagrodzonym w VI Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren: „O smoczku, piekarzu i kosmicie bez stażu” Beaty Majchrzak (II nagroda w kategorii wiekowej do 6 lat) oraz „Witajcie w Chudegnatach” Katarzyny Wasilkowskiej (II nagroda w kategorii wiekowej 6-10 lat). Na fundacyjnym profilu na FB będzie można obejrzeć rozmowy z obu Autorkami.

 

4wt

XXIII OTCD – dzień IV: Zaplątany dzień w rodzinie – i w sieci

Czwarty dzień Tygodnia czytania poświęcamy dwóm kolejnym książkom nagrodzonym w VI Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren: „Masi czarownicy” Anny Onichimowskiej (II nagroda w kategorii wiekowej 6-10 lat) oraz „Zaplątanym w sieci” Elżbiety Jodko-Kuli (I nagroda w kategorii wiekowej 10-14 lat). Na fundacyjnym profilu na FB będzie można obejrzeć rozmowy z Autorkami obu książek.

5śr

XXIII OTCD – dzień V: Magiczny dzień w lesie – i w Nie-Naszym-Świecie

Piąty dzień Tygodnia czytania poświęcamy dwóm kolejnym książkom nagrodzonym w VI Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren: „Małej wiedźmie Bazylce” Katarzyny Szestak (III nagroda w kategorii wiekowej do 6 lat) oraz „Formule Elli” Agnieszki Rautman-Szczepańskiej (III nagroda w kategorii wiekowej 10-14 lat). Na fundacyjnym profilu na FB będzie można obejrzeć rozmowy z Autorkami obu książek.

 

6czw

XXIII OTCD – dzień VI: Pełen przygód dzień z Tygrysem

Ten dzień poświęcamy w całości Grand Prix VI Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, czyli książce „Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie!” Katarzyny Rygiel. Na fundacyjnym profilu na FB będziemy dwukrotnie gościć Autorkę książki.

 

7pt

XXIII OTCD – dzień VII: Już 25 lat jesteśmy z Wami!

Na zakończenie tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom świętować będziemy ćwierćwiecze istnienia naszej Fundacji! W samo południe zapraszamy serdecznie na fundacyjny profil na FB, gdzie opowiemy o powstaniu oraz o 25 latach działalności naszej organizacji.

🔸 godz. 12.00 – rozmowa o początkach i 25 latach działań Fundacji – z udziałem Prezes Ireny Koźmińskiej, Dyrektorki Programowej Elżbiety Olszewskiej oraz zaproszonych Gości

Zapraszamy serdecznie do udziału we wszystkich spotkaniach online podczas XXIII OTCD! Bądźcie z nami!

14pt

Finał II edycji Eduprogramu z charakterem OCALIMY ŚWIAT

 

Już 14 czerwca odbędzie się FINAŁ II EDYCJI eduprogramu z charakterem OCALIMY ŚWIAT (OŚ) adresowanego do uczniów szkół podstawowych!
W czasie spotkania online, które tradycyjnie poprowadzi red. Katarzyna Stoparczyk podsumujemy II edycję Programu oraz podamy wyniki Konkursu na najlepszy projekt proekologiczny i zaprezentujemy nagrodzone inicjatywy!
PROGRAM OŚ to wyjątkowa inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów szkół podstawowych, która łączy poszerzanie wiedzy ekologicznej dzieci i młodzieży z kształtowaniem ich charakteru i postaw prospołecznych oraz podnoszeniem kompetencji cyfrowych. W dobie narastającego kryzysu klimatycznego i innych wyzwań ekologicznych młodzi ludzie chcą i powinni wiedzieć, co robić, by zapobiec globalnej katastrofie. Program OŚ pozwala im zdobyć wiedzę, a także doświadczenie przy realizacji własnych projektów proekologicznych na rzecz otoczenia, a jednocześnie zrozumieć rolę wyznawanych wartości i prawego charakteru przy podejmowaniu właściwych decyzji i działań.
DOŁĄCZ DO NAS!